Jak myć twarz?
Umiesz myć twarz? Pytanie wydaje Ci się banalne, ale uwierz, takie nie jest. Są podstawy pielęgnacji, które przekładają się na kondycję skóry. Gwarantują, że zachowasz ją młodą na długie lata. Popełniając błędy przy myciu twarzy, narażasz skórę na zmarszczki, przebarwienia, a to dodaje Ci lat. Tak więc odpowiedź na pytanie – jak myć twarz – jest bardzo ważne.
Nie zawsze robisz demakijaż
To najczęściej spotykana sytuacja. Przychodzisz z imprezy, jesteś zmęczona i odpuszczasz. Masz zabiegany i dzień twierdzisz, że dzisiaj nie musisz. Tymczasem demakijaż to właśnie codzienny wieczorny rytuał mycia twarzy.
Podczas snu makijaż, brudy, bakterie i inne zanieczyszczenia wchłaniane są przez skórę twarzy i blokują pory. Konsekwencje? Wypryski, trądzik, różne niedoskonałości i oczywiście pierwsze zmarszczki. A to przecież odpowiedź na pytanie – jak myć twarz.
Sięgasz po preparaty złuszczające?
W najgłębszych warstwach skóry gromadzą się toksyny i brud. Samo mycie twarzy to za mało. Warto skorzystać z dostępnych środków złuszczających, dopasowanych do potrzeb skóry.
Mogą to być łagodne peelingi nawilżające, enzymatyczne i oczywiście regularne wizyty u kosmetologa czy kosmetyczki, by doczyścić te najbardziej wymagające miejsca.
Jak myć twarz rano
Niestety, mnóstwo kobiet zadaje nam pytanie czy po środki do demakijażu powinno się sięgać również rano. Tonik chyba wystarczy? Przecież poprzedniego wieczoru buzię domyłyśmy, więc nie ma potrzeby robić tego po raz drugi.
Nic bardziej mylnego. Podczas snu bakterie mnożą się w Twojej skórze. Dodatkowo pościel to oaza roztoczy, pozostałości detergentów oraz zanieczyszczeń z powietrza. Tonik sam sobie nie poradzi. To moment na pełny rytuał oczyszczania twarzy, tak samo jak wieczorny.
Nie za dużo testujesz?
To częsty problem kobiet. Ciagle próbujemy nowego kremu, serum, produktu do demakijażu. Szybko się poddajemy. Nie ma efektu, nie poprawia wyglądu! Źle doczyszcza.
Tymczasem musisz pamiętać, że kosmetyki nie działają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Musisz dać im czas, by przekonać się o efektach. Poprawę zauważysz (oczywiście produkty powinien dobrać Ci Twój kosmetolog), ale musisz dać im czas na działanie. Takie minimum to 4-6 tygodni. Ważne, by zachować ciągłość i systematyczność w pielęgnacji gabinetowej i domowej.
Jeszcze to poproszę
Kolejna zmora wielu z nas. Kupowanie i używanie różnych produktów w tym samym czasie przeznaczonych do walki z tym samym problemem. Dużo nie znaczy dobrze.
Zwalczając ten sam problemem różnymi preparatami w tym samym czasie, narażasz swoją skórę na podrażnienia, a nawet pogorszenie jej aktualnego stanu.
Chcesz dowiedzieć się, jak powinien wyglądać Twój rytuał mycia twarzy? Przyjdź na konsultację, porozmawiaj z kosmetologiem. Dzwonisz, piszesz? Tel. 795 555 795, mail salon@bellespa.pl, formularz.