Masaż leczniczy
Zgodnie z nazwą, masaż leczniczy polega na leczniczym oddziaływaniu na tkanki pacjenta. Terapia manualna ma przede wszystkim przyspieszyć przepływ krwi i związków odżywczych do obolałych partii ciała. Ten rodzaj masażu sprawdza się głównie w bólach kręgosłupa, a także wiązadeł i mięśni go otaczających.
Bardzo często przychodzą do nas osoby, które już przez telefon informują, że bolą je plecy i „chcą sobie jakoś pomóc”. Dolegliwości w obszarze pleców mogą być wywołane rwą kulszową, przeciążeniami, siedzącym trybem życia, nadwagą, długotrwałym stresem czy wadami postawy. Oczywiście każdy przypadek jest inny, dlatego najważniejsze jest indywidualne podejście i tak właśnie wykonujemy masaż leczniczy.
Masaż leczniczy – jak wygląda?
W zależności od tego, jaki rodzaj masażu leczniczego zastosujemy, będzie się on różnił. Może być drenaż limfatyczny, terapeutyczny masaż relaksacyjny, leczniczy antycellulitowy, karku i głowy, masaż sportowy, tkanek głębokich i wiele innych.
Każdy z nich niesie ulgę w różny sposób, a masażysta, wykonuje go tak, by dać pacjentowi jak największe korzyści. W tym artykule trochę więcej czasu poświęcimy masażowi tkanek głębokich. To forma manualnej pracy z ciałem, której nadrzędną kwestią jest nieschematyczne podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego. To jedna z najskuteczniejszych i najczęściej wykonywanych form masażu leczniczego. Rozluźnia napięcia i jednocześnie uwalnia od bólu.
Masażysta łączy techniki pracy przedramieniem, łokciem, pięścią czy opuszkami palców. Każdą z wymienionych technik indywidualnie dobiera do masowanej osoby i opracowywanego problemu. Wszystko po to, by bezpiecznie, łagodnie i w miarę bezboleśnie usunąć napięcia i dysfunkcje układu mięśniowo-powięziowego. A to jest najważniejsze w masażu leczniczym.
Masaż leczniczy tkanek głębokich – dla kogo?
Właściwie dla wszystkich. Korzystają z niego osoby po zabiegach chirurgicznych, ci, którzy doznali różnych kontuzji, ludzie mający przeciążeniowe bóle kręgosłupa, urazy kończyn, zaburzenia napięcia mięśniowego, dolegliwości reumatyczne, a także wszyscy, którym „wchodzi ból” w różne partie ciała.
Dla osób, które stawiają na zdrowie, dobre samopoczucie i chcą jak najlepiej funkcjonować fizycznie, ponieważ masaż przywraca prawidłowe napięcie i ruchomość poszczególnych warstw tkanek. Masaż tkanek głębokich przede wszystkim wpływa na mięśnie – zmniejsza ich napięcie i rozluźnia je, a także zwiększa płynność ruchów, przywraca prawidłową postawę, poprawia ruchomość w stawach i ukrwienia tkanek.
Lecznicze działanie masażu tkanek głębokich
Usprawnienie przepływu krwi i chłonki w żyłach oraz naczyniach chłonnych, odprowadzenie zbędnych substancji przemiany materii, doprowadzenie elementów odżywczych w ich miejsce to główne zadania masażu leczniczego tkanek głębokich. Dzięki temu szybciej regenerujemy organizm.
Masz wątpliwości, jaki masaż jest idealny dla Ciebie? Ne przejmuj się. Zadzwoń, a my pomożemy Ci w wyborze, tel 795 555 795. Możesz też napisać do nas przez formularz kontaktowy, a my na pewno oddzwonimy lub odpiszemy.